Minerały do makijażu

Minerały do makijażu

kosmetyki mineralne

Makijaż, który jest wykonany za pomocą kosmetyków mineralnych, cechuje się dużą trwałością, delikatnością oraz wielością kolorów do wyboru. Cienie, pudry albo korektory służą nie tylko do podkreślania urody, ale i do pielęgnacji skóry. Dobrze jest poznać ich właściwości. Makijaż mineralny jest wykonywany przy użyciu takich kosmetyków, które nie zawierają w swoim składzie żadnych składników, podrażniających skórę, czyli składników syntetycznych, sztucznych barwników, substancji zapachowych i tłuszczowych.

[Czym się różni puder mineralny od tradycyjnego?]

Puder mineralny miał swój początek w Ameryce. Jego właściwości docenili jednak klienci z innych krajów, dlatego teraz jest już rozpowszechniony w różnych miejscach świata. Użytkownicy twierdzą, że ten rodzaj preparatów jest bezpieczny dla skóry. Naturalne kosmetyki mają się cechować łagodnością i wykonywać makijaż postrzegany jako naturalny.

Trzeba przyznać, że obecnie większość kosmetyków w większym lub mniejszych stopniu jest mineralna, dlatego że mineralne składniki są dość powszechnie stosowane. Jednak te kosmetyki, które dodatkowo posiadają parabeny, konserwanty i aromaty chemiczne, nie mogą być nazywane mineralnymi. Te mineralne są ich całkowicie pozbawione, ponieważ dodatki tego typu podrażniają skórę.

Ciekawostką jest fakt, że specyfików mineralnych można używać bez terminu ważności. Jednakże w Polsce przestrzegany jest wymóg określania terminu przydatności, dlatego producenci podają go na opakowaniach. W USA na kosmetykach nie ma umieszczonej daty ważności, ponieważ składniki mineralne same potrafią rozprawiać się z bakteriami, przez co nigdy się nie zepsują. Jeśli w kosmetykach znajdują się jakiekolwiek elementy organiczne, wówczas nie można mówić o braku daty przydatności. Kosmetyki powstałe ze zmieszania różnych składników mogą dobrze działać tylko przez kilka lat.

[Pozytywne cechy kosmetyków mineralnych]

Kosmetyki mineralne sprawiają, że skóra ma ciągły kontakt z tlenem. Dlatego też są właściwe dla wszystkich rodzajów skóry, nie wysuszając jej ani nie podrażniając. Na przykład puder mineralny właściwie zmatowi skórę i jednocześnie ukryje niedoskonałości.

[Stosowanie pudru]

Puder mineralny jest o tyle dobry w działaniu, że można nakładać go kilkoma warstwami: jedna warstwa i kolejne, które zapewnia doskonałe krycie.

[Które kosmetyki mineralne wybrać?]

Każdy zakup kosmetyków powinien zaczynać się od sprawdzenia listy składników. Im jest ich mniej, tym kosmetyk jest lepszy, bo wówczas okaże się prawdziwie naturalny, a co za tym idzie bezpieczny dla skóry, cery i dla zdrowia.

Formularz kontaktowy

Dane kontaktowe

Marta z Earthnicity

Email: kontakt@mineralnelodz.pl

Telefon: 512 370 470

Formularz kontaktowy

Uzupełnij wszystkie wymagane pola (oznaczone gwiazdką)